Вниз

9 Травень 2013

Терміни будівельної експертизи скоротились вдвічі

“Процеси дерегуляції погоджувальних процесів у будівельній галузі включають в себе і скорочення термінів проведення будівельної експертизи. Якщо раніше експертиза проекту тривала від 45 днів і могла включати ще й отримання додаткових висновків, то сьогодні час отримання експертного висновку щодо проекту можна скоротити до 20 днів.


«Основним чинником скорочення термінів отримання експертної оцінки можна вважати те, що наші експерти працюють з передпроектними пропозиціями і супроводжують проект на всіх етапах його створення», – говорить генеральний директор ТОВ «Українська будівельна експертиза» Кирило Тарасевич. – «Ми намагаємося попередити помилки проектувальників, а не виправляти їх. Такий підхід більш конструктивний, економить час, кошти і нерви замовника і проектувальника».

Сьогоднішня містобудівна ситуація, коли значно спрощені процеси видачі дозвільної документації та посилена персональна відповідальність за порушення, повинна стимулювати замовника звертатися до експертів, щоб виключити можливі помилки. Наприклад, досить поширене порушення – це заниження категорії складності об’єкта, відповідальність за яке несуть замовник і проектувальник. Звертаючись в експертизу, замовник страхує можливі ризики.

«Сьогоднішні забудовники повинні розуміти, що звертаючись до експертів по об’єктах навіть ІІІ категорії складності, знімають з себе відповідальність за можливі помилки», – підкреслює Кирило Тарасевич – «І наші фахівці, які сертифіковані Мінрегіоном, несуть повну відповідальність за прийняті рішення».

Вихід на ринок експертних комерційних організацій не тільки створює здорову конкуренцію і руйнує монополію держави на цей вид послуг, але і розташовує до розвитку галузі. При цьому функції, повноваження і відповідальність державної та недержавної експертиз абсолютно ідентичні, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 №560 та листа Мінрегіону від 06.12.12 №7/15-19697. Сьогодні 5 акредитованих при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ експертних організацій успішно працюють в країні.

Для довідки: ТОВ «Українська будівельна експертиза» – недержавна компанія, що працює в сфері експертної комплексної експертизи проектів будівництва.


Право на здійснення комплексної експертизи надано компанії Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. ТОВ включено до «Переліку експертних організацій» згідно «Критеріям, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва», встановленим наказом Мінрегіону. ТОВ «Укрбудекспертіза» працює по всій території України.

Компанія здійснює експертизу проектів будівництва, що належать до I-V категорій складності, будь-якої загальної кошторисної вартості, у т.ч. більше 100 млн грн, у різних галузях економіки, в усіх напрямках будівництва (крім об’єктів вугільної промисловості, дорожнього будівництва та атомної енергетики та об’єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії).

ТОВ «Українська будівельна експертиза» також надає консалтингові послуги в сфері будівництва з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил.”

Джерело:  http://building.ua

 

Еще из рубрики Новини

Поделись своими мыслями!

Пожалуйста, зарегистрируйтесь для комментирования.